Online: 0 Tag és 6 Vendég | Hozzászólások száma: 36199 | Legújabb tag: Ildyko
Legtöbb online felhasználó: 651 [2021. Április 19. - 12:12]
Vendég - 651 / Tag - 0

<font color=blue>Aktuális Sorozatok</font> forum.hosszupuskasub.com / Aktuális Sorozatok /

  --= Supernatural - Odaát (sub by falatka2003 & Deino) =--
Következő rész: január 31.

 Oldal:  ««  1  2  ...  182  183  184  185  186  ...  197  198  »» 
Üzeneted:
Félkövér  Dőlt  URL Link  Kép hivatkozás  video beillesztése  Color Picker  Spoiler írása (spoiler fogalmát keressd a szabályzatban) 

  
:) ;) :-p :-( akkor használd ha spoiler-t írsz felirat megköszönése még több smiley...  Ne legyen smiley az üzenetben

» Felhasználói név:  » Jelszó: 
Csak regisztrált felhasználók szólhatnak hozzá a témához. Lépj be. Ha még nincs felhasználóneved, regisztrálj.
 


Májti

Elküldve: 2008. Szeptember 25. - 17:03
Válasz
Válasz:
seth_greven (2008. Szeptember 24. - 23:26) -kor küldött üzenetére

Most interpretáltad a mondatomat, vagy csak a földi halandó kifejezést?
__________________
"My name is Death and the End is here."
seth_greven

Elküldve: 2008. Szeptember 24. - 23:26
Válasz
Májti:
Istennel és "brigádjával" mi földi halandók sokkal nehezebben kommunikálunk, mint a sötétség bármely teremtményével...

gondolj bele: a menők nem állnak szóba akárkivel, oda be kell kerülni, míg a nyomik meg megkörnyékeznek téged, hogy szóba állj velük ;)
__________________
van már ilyenem is:
https://twitter.com/seth_greven
Májti

Elküldve: 2008. Szeptember 24. - 20:51
Válasz
Srácok! A démonoknak az a munkája, hogy megkísértsék az embereket, mivel az emberi lélekből táplálkoznak. Kicsit vicces és ostoba szitu lenne, ha bármely alakjukban káros hatással lennének az emberi érzékszervekre, minekutána csakis ezeken illetve a tudatalattin keresztül képesek hatást gyakorolni a halandókra. Képzeljétek már el, amint egy alvilági lény "termékenységi táncot" jár éppen aktuális áldozata előtt, annak meg nyálcsorgatás közben kisülnek a szemei; nem éppen jó promóciós tevékenység az emberiség megrontása c. végtelen történethez.
Egyébként meg évezredes hagyománya van annak, hogy Istennel és "brigádjával" mi földi halandók sokkal nehezebben kommunikálunk, mint a sötétség bármely teremtményével...

Biztos, ami biztos, én nem szeretnék se angyalt se démont valós alakjában megmítingelni, megelégszem azzal is, ha üzenetet hagynak a postaládámban...
__________________
"My name is Death and the End is here."
Jacob

Felhasználó
Elküldve: 2008. Szeptember 24. - 12:47
Válasz
Castiello:
Így olvasva kicsit vicces, mert általában lefelé minden kompatibilis szokott lenni, csak felfelé nem.


Hehe ez tetszik. Amúgy nekem is kicsit szokatlan, furcsa, hogy a démonoktól ugye nem vakul meg senki, ellenben az angyalok... Ha jól emlékszem Dean látta Ruby démoni alakját (vágott is pár pofát hozzá ), szóval nem értem, hogy most az angyalok miért ennyire különlegesek? Azért remélem Kripke bácsi majd mutat nekünk egyet normális alakban.
__________________
Engem nem lehet elképzelni, engem ki kell próbálni! :D
Castiello

Felhasználó
Elküldve: 2008. Szeptember 24. - 12:32 | Szerkesztve: Castiello
Válasz
Válasz:
Jacob (2008. Szeptember 24. - 11:38) -kor küldött üzenetére

Szerintem Castiel, ha normális alakban is megtudott jelenni, akkor nem biztos hogy szükségszerű volt szegény Pamela szemét kiégetni(szerintem az nagyon is égett) :- ))

"Bár az érdekes, hogy a Démonok nem angyal(ok)ról beszéltek, hanem az apokalipszisről"

Van különbség a kettő között? Szerintem nem sok.

De mondjuk az is lehet, hogy nem teljesen az, akinek/aminek mutatja magát. Detto Constantine fíling, ahol Gabriel kicsit elkalandozott...

"Emberekkel csak emberi testen keresztül tud kapcsolatba lépni, ugyanis valódi arcába nézve az emberek, de még a természetfeltti lények szemei is kiégnek, hangja pedig olyan fülsiketítő, hogy üveget is képes vele törni." (Wikipedia)

Így olvasva kicsit vicces, mert általában lefelé minden kompatibilis szokott lenni, csak felfelé nem.
Jacob

Felhasználó
Elküldve: 2008. Szeptember 24. - 11:38
Válasz
Ha jól tudom nem égették ki a szemét az embereknek, ha nem Castiel úgy fogalmazott, hogy az igazi alakjukat nem bírja elviselni az emberi szem (úgy tűnik a démoni sem) ugyanúgy mint ahogy az igazi hangjukat sem. Ráadásul Castiel figyelmeztette is a látnok csajszit, hogy ne menjen tovább, ő meg ment a saját feje után. Bár az érdekes, hogy a Démonok nem angyal(ok)ról beszéltek, hanem az apokalipszisről...
__________________
Engem nem lehet elképzelni, engem ki kell próbálni! :D
Castiello

Felhasználó
Elküldve: 2008. Szeptember 24. - 08:31 | Szerkesztve: Castiello
Válasz
Válasz:
deanwinchester (2008. Szeptember 23. - 18:05) -kor küldött üzenetére


Majd meglátod De ha megnézed, ebben a sorozatban nem olyan angyalok lesznek, akik hófehér szárnyakkal repkednek. Meg ugye nem az a hobbijuk, hogy kiégetik az emberek szemét.
Jacob

Felhasználó
Elküldve: 2008. Szeptember 23. - 19:30
Válasz
Hát ez még koránt sem biztos. Elvégre még flashback-ként berakhatják! Bár Kripke azt nyilatkozta, hogy ebből a költségvetésből nem lehet normális poklot csinálni, gagyit ő meg nem csinál. No comment. De szerintem mindenki kíváncsi mi történt Dean-nel ott lent a mélyben. :D
__________________
Engem nem lehet elképzelni, engem ki kell próbálni! :D
Májti

Elküldve: 2008. Szeptember 23. - 19:27
Válasz
Válasz:
Jacob (2008. Szeptember 23. - 19:20) -kor küldött üzenetére

Amennyit mi kattogtunk rajta, nem is ártott, hogy belerakták. Biztos ez a morzsa, amivel meg kell elégednünk, mert kínzás az nem lesz.
__________________
"My name is Death and the End is here."
Jacob

Felhasználó
Elküldve: 2008. Szeptember 23. - 19:20
Válasz
deanwinchester:
miért? Castiell-nek sem volt fekete a szárnya az csak az árnyéka volt a szárnyának...


...meg a sorozat alacsony költségvetésének

Mellesleg tényleg elég Constantine-os hangulatú volt az egész rész. Lehet olvasták a kattogásunkat?
__________________
Engem nem lehet elképzelni, engem ki kell próbálni! :D
deanwinchester

Felhasználó
Elküldve: 2008. Szeptember 23. - 18:05
Válasz
miért? Castiell-nek sem volt fekete a szárnya az csak az árnyéka volt a szárnyának...
Castiello

Felhasználó
Elküldve: 2008. Szeptember 23. - 17:27 | Szerkesztve: Castiello
Válasz
Válasz:
seth_greven (2008. Szeptember 20. - 11:16) -kor küldött üzenetére

Constantine című filmben is hasonló volt az angyalok megformálása, pl Gabriel arkangyalé.(mondjuk neki szép fehér szárnya volt Jó neki !)

Nem tudom, hogy észrevettétek-e, de kerekedik a történet.
seth_greven

Elküldve: 2008. Szeptember 20. - 17:11
Válasz
valahonnan ismerős volt az angyal, tudtam... csak az nem ugrott be, hogy ő volt alexis dražen a 24 s01-ben.
remélem, szerepelni fog több epizódban is, mert nagyon kemény.
__________________
van már ilyenem is:
https://twitter.com/seth_greven
Jacob

Felhasználó
Elküldve: 2008. Szeptember 20. - 17:04
Válasz
Shelby:
Misha Collins aka Castiel
Genevieve Cortese aka Ruby



Ezer köszönet. Megnéztem az úr adatlapját és bevallom a feje r*hadt ismerős nekem, de az adott műveket nem igen néztem. Na mindegy. A következő rész nagyon jó lesz, a tartalmából ítélve is. Ahogy kivettem a szövegből, enyhén durva lesz, ahogy majd a megmentetlen lelkek szépen visszajönnek keseríteni Whincesterék életét. És jön Meg Masters.... áááh...
__________________
Engem nem lehet elképzelni, engem ki kell próbálni! :D
seth_greven

Elküldve: 2008. Szeptember 20. - 16:51
Válasz
nekem az az elvem, hogy epizódcímet nem fordítok ;)
lehet, a hogy heroes-nál majd anyázni fognak érte, de valószínűleg ott sem fogok. még a második évadban volt pár próbálkozás, valaki mondta, hogy azt miért nem fordítom, de kb 2 vagy 3 epizód után hagytam megint.
__________________
van már ilyenem is:
https://twitter.com/seth_greven
Májti

Elküldve: 2008. Szeptember 20. - 16:12 | Szerkesztve: Májti
Válasz
Válasz:
seth_greven (2008. Szeptember 20. - 12:12) -kor küldött üzenetére

Erre emékszem én is! Gustavson nagypapi volt a kifejezés megalkotója.:d De felőlem lehet akár nyalifali-magazin is, csak hirtelen írtam vmit; hiába olvastam el menet közben mi is az újság címe, nem erre volt kihegyezve a memóriám. (Ha esetleg a Zabhegyezőt vagy a Száll a kakukkot vette volna le a polcról, akkor 20év múlva, álmomból felkeltve is tudnám).

-----------------------------------
Szerk.: Jut eszembe, most, hogy így kijavítottad a feliratot, adtál a résznek magyar címet?
__________________
"My name is Death and the End is here."
Májti

Elküldve: 2008. Szeptember 20. - 16:02
Válasz
Válasz:
kacsababa (2008. Szeptember 20. - 15:46) -kor küldött üzenetére

Általában addig spoiler vmi, amíg a magyar adókon nem átható. Többé kevésbé próbáljtok meg odafigyelni erre. Köszike.
__________________
"My name is Death and the End is here."
kacsababa

Felhasználó
Elküldve: 2008. Szeptember 20. - 15:46
Válasz
Szerintem inkább vmi 1 napos, vagy hasonló hatáidő legyen a spoilerekkel és az adott résszel...
<Azért az angyal eredeti alak, meg hang dolognál vedd figyelembe, hogy míg egy démon az valaha ember volt, csak sokáig főzték a pokolban, addig az angyal eleve nem emberi lény. Mondjuk azt én is durvának tartom azért, hogy még a démonokra is ilyen hatással van...>
__________________
:: [ ShareTV ] ::
http://sharetv.org/user/kacsababa
:: [ micro-blog ][ elhagyatva ] ::
http://kacsababa.tumblr.com/
Shelby

Elküldve: 2008. Szeptember 20. - 15:31 | Szerkesztve: Shelby
Válasz
Válasz:
Jacob (2008. Szeptember 20. - 14:34) -kor küldött üzenetére

Misha Collins aka Castiel
Genevieve Cortese aka Ruby
__________________
"The most painful state of being is remembering the future, particularly one you can never have."
Jacob

Felhasználó
Elküldve: 2008. Szeptember 20. - 14:34 | Szerkesztve: Jacob
Válasz
Hát most akkor lenne egy nagyon fogós kérdésem, nem tudom hova tenni. Most ugye lement a rész. Majd kikerült a magyar felirat is. Akkor most minek is takarjuk ki a spoilert, ami elvileg nem az, mert a mostani rész már lement, szóval aki ide bejön az számíthat enyhe poén gyilkolásra. Na most akkor gondban vagyok, de kiizélem...
Amúgy én tegnap angol felirat híján néztem végig a részt. Igazából nekem nagy szükségem lett volna az angol feliratra (ami akkor még nem volt), mert néhány szót csak fonetikusan ismerek, néhányat meg csak leírva ismerek. Ennek fényében nagyon örültem, amikor magyar felirattal megnézve rádöbbentem, hogy ihaj, 80%-át sikerült megértenem az adott epizódnak, 10%-ot kikövetkeztettem, 10% homály, félre fordítás, de így is bejött.
Bevallom az angolban sok szót nem is hallok, nem is mondanak, elhagynak, ezért kicsit meglepődtem, hogy lett a Castiel-ből Castiello, de ejnye, ha az angol feliratban is az volt akkor meg ejnye bejnye aki azt csinálta.
Az igazság az , hogy én reménykedtem, hogy majd pokolból integet vissza Dean, majd pár részig ott "rohad" lent, majd valami folytán visszajön. Ez az Isten bevezetése nekem tök fura, idegen, mert ugye három évadon keresztül nem volt említés róla, csak démonok, szellemek, alakváltok és egyéb nyalánkságokra vadásztunk. Poénok megint voltak, magyar felirattal megint csak megbizonyosodtam arról, hogy jól hallottam, jól fordítottam. Most nem tudom, mit jelent, hogy kackiás (kockás???) mellbimbó, de a mellbimbóra már asszociáltam egyből, mivel a második évadban pont volt egy rész, ahol Dean egy lila mellbimbó nevű italt hörtyintett...Az "együtt vagytok" dolog is előkerült, nagy meglepetések... Annyira figyeltem a beszédre, szavakra, hogy le sem esett, hogy Ruby pont annak a testébe tér vissza, akinek előzőleg Sam "belülről" kirobbanó sikerben részesített. Ez ébresztőleg hatott számomra, mert már untam az egész epizódot... A Ruby & Sam párbeszédből nem sokat vágtam le, de magyar felirattal sem szolgált plusz információval.
Szerencsére a poénokat mind értettem (Hogy érzed magad? Éhesen? Úgy értem (...), Ipod, melltartó, utalás az "összetartásra" stb.). Bár azt kicsit durvának tartom, hogy az angyalokat nem láthatják, mert kisül a szemük ellenben a Démonoktól meg csak hányingert kapunk (mert ugye Dean látta Ruby igazi énjét). Nekem kicsit fura volt az epizód, de majd beindul.

Amúgy Májti, löknél nekem ide - nagy előre hálálkodás közepette - egy imdb linket Castielt formáló színészről? Én nem találtam meg az imdb-n a Supernatural részlegben, sőt még az új Ruby megformálóját sem (fú, de utálom).
__________________
Engem nem lehet elképzelni, engem ki kell próbálni! :D
 Oldal:  ««  1  2  ...  182  183  184  185  186  ...  197  198  »» 
<--Oldal generálása: 0.298-->