Online: 0 Tag és 9 Vendég | Hozzászólások száma: 36204 | Legújabb tag: Andy Billups
Legtöbb online felhasználó: 651 [2021. Április 19. - 12:12]
Vendég - 651 / Tag - 0

<font color=blue>Aktuális Sorozatok</font> forum.hosszupuskasub.com / Aktuális Sorozatok /

  --= Supernatural - Odaát (sub by falatka2003 & Deino) =--
Következő rész: január 31.

 Oldal:  ««  1  2  ...  118  119  120  121  122  ...  197  198  »» 
Üzeneted:
Félkövér  Dőlt  URL Link  Kép hivatkozás  video beillesztése  Color Picker  Spoiler írása (spoiler fogalmát keressd a szabályzatban) 

  
:) ;) :-p :-( akkor használd ha spoiler-t írsz felirat megköszönése még több smiley...  Ne legyen smiley az üzenetben

» Felhasználói név:  » Jelszó: 
Csak regisztrált felhasználók szólhatnak hozzá a témához. Lépj be. Ha még nincs felhasználóneved, regisztrálj.
 


zumi

Felhasználó
Elküldve: 2009. Március 21. - 13:01
Válasz
Válasz:
cat (2009. Március 20. - 20:51) -kor küldött üzenetére

Hát igen, én is le vagyok nyűgözve teljesen Szerintem egyrészt azért nem használják fel, mert azért mégiscsak démonvérről van szó, másrészt pedig szerintem meg még ők maguk sem voltak vele tisztában, hogy Sam-nek milyen képességei vannak, mert ahogy Castiel nézett Sam-re, miközben megölte Alastair-t, látszott rajta, hogy erre még ő sem gondolt....A vérrel kapcsolatban valószínűleg igazad van...le voltam taglózva, nem tudtam gondolkodni sem
__________________
Never let the fear of striking out keep you from playing the game.
http://twitter.com/zumiadri
Lousha

Elküldve: 2009. Március 21. - 12:44
Válasz
djzsuzska:
Csakhogy a jó és a rossz küzdelmére szükség van (ha van jó, akkor kell lennie rossznak is, egyik sem tud meglenni a másik nélkül)


Hát nem tudom, nekem ez az érvelés mindig nagyon sántított. Édes Anna jut róla eszembe, aki nem szereti a süteményt. Mert olyan mélyen beleivódott, hogy soha az életben nem fog kapni belőle, hogy könnyebb neki azt érezni, hogy nem is kell, mint azt, hogy olyan jó lenne, de nem lehet... És olyannyira hatalmas dolog az emberi elme, hogy végül már ha a szájába kerülne, akkor is TÉNYLEG rossz ízűnek érezné.
Nekem nagyjából ez a véleményem arról, hogy a rossz azért van, hogy értékeljük a jót. Szerintem simán csak ilyen szarul jártunk, ilyen vacak világba születtünk, hogy van rossz is, pedig a jó lenne a jó nekünk. És hogy ne kelljen ezzel az értelem nélküli nehézséggel szembenézni, inkább kitaláljuk magunknak, hogy ez tulajdonképpen a mi érdekünket szolgálja. Hogy ettől nemesedünk, meg okosodunk, meg értékelünk... Mint a koldus, aki azzal vigasztalja magát, hogy a pénz nem boldogít.
Nyilván nem lehet rá bizonyítékom, mivel nincs lehetőségem kipróbálni egy makulátlanul jó világot, de meggyőződésem, hogy én akkor is ugyanilyen boldog lennék, hogy süt rám a nap, ha nem kéne érte szenvednem az egyre hosszabb teleken, hanem minden nap érezhetném. Nem hiszem, hogy szükségem van a pocsék életélményeimre, hogy élvezzem a jókat. Hogy bölcsebb leszek tőlük, azt még akár alá is írom. De hogy nélkülük nem örülnék ugyanígy az örömeimnek...
Szerintem a rossznak nincs semmi célja, nem része semmilyen magasztos tervnek. Egyszerűen kibaszásból van.
Arról nem is beszélve, hogy még ha arra való lenne is, hogy értékelhetővé, egyáltalán felismerhetővé tegye a jót, akkor is csak úgy lenne értelme, ha egyenlő arányban lennének. De én még nem sok olyan embert láttam, akinek az életében ne lett volna jóval több a fuck-szindróma, mint a jó. Így értékelhetem én a mai jót, hurrá, ha cserébe előtte-utána két hónap szívás van.
Ráadásul azt soha senki nem mondja, hogy azért van a jó, hogy felismerjük a rosszat... Csak a rosszat akarjuk valahogy "kimosdatni", megmagyarázni, mert azt érezzük nem helyén valónak, életidegennek. És vajon véletlenül?

És ezek a kérdések a konkrét történetekben mindig felvetnek egy újat is: mit ér nekem a "világ egyensúlya", ha közben én - testileg és/vagy lelkileg - belehalok az egyensúlyozásba? Ahogy többen emlegették alant, Dean az első évad óta már nyomokban sem emlékeztet önmagára. És azt se felejtsük el, hogy Sam még nála is kevésbé. Az apjuk kitűzte nekik ezt a felemelő világmegmentősdit, mert így érezte helyesnek, meg mert ők képesek rá. De azért, mert "valakinek segíteni kell a démonokkal szembekerülő embereken, mert különben meghalnak", neki meghalt a felesége, mint kiderült, apósa-anyósa is, majd meghalt ő maga is, majd meghalt a fia menyasszonya, a jövője egyetlen reménye, és Dean menyasszonya csak azért nem halt meg, mert ő olyannyira "fertőzött" az apja hős-kórjával, hogy soha fel sem merült benne, hogy lehetne neki menyasszonya. Meghaltak a fiai többször is, és igen valószínű, hogy végül jóval a 70. szülinapjuk előtt meghalnak majd végleg. Addig pedig megéltek már több életnyi olyan élményt, ami ellehetetleníti számukra az emberi életet. Nekik köszönhetően meghalt nem egy jó ember, mert így-úgy a harcaik útjába került.
És cserébe életben maradt pár száz másik ember. Hurrá. Közben pedig már ők maguk sem érzik igazán, hogy megéri, nem érzik magukat se jónak, se hősnek, sőt, lassan azzá válnak, amit üldöznek.
Az embernek csak egy élete van. Ha abból a szemszögből nézzük, Dean vagy Sam számára nincs nagy különbség, hogy meghalnak az apokalipszis 200000000000000770745. és 200000000000000770746. áldozataként, és életük így véget ér, vagy megmentik a világot másoknak, és közben meghalnak a csata 1. és 2. áldozataként. (Avagy lelkileg belerokkannak annyira, mintha belehaltak volna.) Nekik nem lesz utána világ, nem lesz mit élvezni.
__________________
Sárkányvér c. regényemről az adataim közt található honlapon
djzsuzska

Elküldve: 2009. Március 21. - 11:31
Válasz
KAZ:
Szóval izgalmas dolog az alkotókkal együtt keresni a válaszokat.

Pont ez a jó ebben a sorozatban. Álmomban sem hittem volna, hogy az első évadhoz képest ilyen szintre jut el a sori.
A kérdések meg, amiket a mostani rész felvet, tényleg elgondolkodtatóak. Mi tesz egy lényt démonná és mi tesz egy lényt angyallá? Oké, hogy mindketten mást szolgálnak (démonok Lucifert, aki egy bukott angyal, ami már önmagában egy érdekes szitu), az angyalok Istent. De mindegyiknek lehetnek emberi érzelmei. Pl. Castiel megingása a mostani részben (Tényleg Isten adja-e a parancsokat? Melyik angyalban lehet megbízni, aki még a jóért küzd? Helyes volt-e Dean-re rábízni Alastair megkínzását?) aztán ott van még Ruby is, aki még emlékszik az emberi mivoltára és arra, hogy milyen érzés elveszíteni valakit, aki közel állt hozzánk (ezt a 4x9-ben mondja).
Így belegondolva nagyon durva különbségek nincsenek az emberek, az angyalok és a démonok között. A céljuk meg szerintem ugyanaz: egyeduralom a világon. Csakhogy a jó és a rossz küzdelmére szükség van (ha van jó, akkor kell lennie rossznak is, egyik sem tud meglenni a másik nélkül).
Legalábbis az én eszmefuttatásom szerint.
__________________
"Life offers you a thousand chances...all you have to do is take one."
A mosoly egy görbe vonal, ami egyenesbe hozhat mindent.
http://twitter.com/djzsuzska
Májti

Elküldve: 2009. Március 21. - 11:25 | Szerkesztve: Májti
Válasz
Válasz:
KAZ (2009. Március 21. - 10:24) -kor küldött üzenetére

Najó, de most én a sorozat világának kérdéseivel foglalkoztam, és nem akartam volna rávetíteni a valóságra, végülis azért nem árt ha el tudjuk különíteni a kettőt... Az már csak az alkotók zsenialitását támasztja alá, hogy ennyire mély párhuzam vonható közöttük.
És bevallom őszintén, meg sem fordult a fejemben, hogy esteleg ezekre a kérdésekre nem fogok választ kapni, hiszen eddig mindig konkrét elképzelései voltak Kripkenek.
gyanús: De ha belegondolunk, akkor nagyon meglepő és hátborzongató, hogy egy angyalnak ugyanolyan kételyekkel teli legyen a léte, mint az embernek, és önmagát, sőt a hitét is megkérdőjelezze...
Az is lehet, én vagyok még annyira fejletlen lélek, hogy azt hiszem, egy spirituális lényt nem hasonlíthatok önmagamhoz, mert úgy gondolom ők sokkal magasabb szinten vannak, mint az emberek, és ilyen kis butus problémáik már nincsenek, hogy a létük értelmét kutatják...
__________________
"My name is Death and the End is here."
KAZ

Felhasználó
Elküldve: 2009. Március 21. - 10:24
Válasz
Igen, Májti, pontosan eről van szó, és pont ezért nagyszerű ez a sorozat. Miért nézünk filmeket, miért olvasunk történeteket? Szeretnénk többet tudni önmagunkról, a világról, a helyünkről a világban - meg persze szeretnénk egy jót szórakozni is. Egy jó történetben elhangzanak az élet nagy (és kis) kérdései, és nem feltétlenül kapunk ezekre választ, mert azt a szerzők sem tudják (ok, Douglas Adams kivételével, de ő meg a kérdést nem tudta ). Szóval izgalmas dolog az alkotókkal együtt keresni a válaszokat.
__________________
The cake is a lie! (Portal)
Mindenkinek megvan a gyengesége, Dean Winchesternek a pite, Istennek meg az emberek. (Májti)
Májti

Elküldve: 2009. Március 21. - 09:45
Válasz
Válasz:
KAZ (2009. Március 21. - 02:41) -kor küldött üzenetére

Igen, ezt én is felfogtam, csakhogy szerintem nem az Cas gondja, hogy már nem hisz Deanben, hanem, az angyali léttel kapcsolatban lettek kételyei. Hiszen, ha nekik is lehetnek érzéseik, és saját gondolataik, ezáltal szabad akaratuk, akkkor mennyiben különböznek az emberektől.? Akkor ugyanolyan esendőek lesznek, mint mi, és ugyanúgy követhetnek el hibát, mint mi. És jelenleg a legnagyobb baja az, hogy hagyta, hogy Dean megkínozza Alistart, mert ugyi mostmár önmaga sem tudja, hogy "helyesen" cselekedett-e. Uriel elmondása alapján, meg csak olyan angyal maradt életben, aki csatlakozott hozzá, ergo nem is tudhatja, ki az, akiben megbízhat, és ki az, akiben nem - persze Anna kivételével.
Na, és itt van pont a bibi, ami kicst nem tetszik, hogy ennyire elkezdenek hasonlítani az emberekre az égi lények, mert akkor tulajdonképpen mi is a különbség közöttünk???(És még minidg párhuzamot tudok vonni a Constantine-nal, az Angyalok városával és a Dogmával, ahol ugyanezek a kérdések merülnek fel.) Vagy ez az egész Apokalipszis dolog nemcsak az embereknek jelent egy nagy próbatételt, hanem minden lények, hogy kiderüljön képesek vagyunk mindvégig hinni és különbséget tenni helyes és helytelen között
???
__________________
"My name is Death and the End is here."
KAZ

Felhasználó
Elküldve: 2009. Március 21. - 02:41 | Szerkesztve: KAZ
Válasz
Májti:
Mindennek ellenére Dean pillanatnyi elgyengülése nagyon hűha volt. Pontosabban Cas arckifejezése annak hallatán, hogy talán rossz embert választott. Kicsit hiányoltam is egy amolyan Csodabogaras hát-nincs-benned-semmi-hit?-legyen-hited-pajtás-jellegű szentbeszédet, vagy legalább egy kis Morpheusos csepegtetem beléd a hitet, hátha a végén te is elhiszed magadról, hogy a kiválasztott vagy dolgot...


Cas is éppen ugyanúgy maga alatt van, mint Dean, szépen párhuzamba állítoták őket. Még az orruk is egyformán tört el (Cas persze már makulátlanul jelent meg Dean betegágyánál, mert egy angyal akkor is legyen szép, és tiszta, ha éppen lételméleti válságban szenved ). Szóval Castielre és ráférne egy ilyen szentbeszéd, most ő is kivan rendesen.
__________________
The cake is a lie! (Portal)
Mindenkinek megvan a gyengesége, Dean Winchesternek a pite, Istennek meg az emberek. (Májti)
djzsuzska

Elküldve: 2009. Március 21. - 01:03
Válasz
Válasz:
Lalee (2009. Március 21. - 00:16) -kor küldött üzenetére

Ez a mélyhűtős meg a BigBrotheres verzió kifejezetten tetszik.
__________________
"Life offers you a thousand chances...all you have to do is take one."
A mosoly egy görbe vonal, ami egyenesbe hozhat mindent.
http://twitter.com/djzsuzska
Lalee

Elküldve: 2009. Március 21. - 00:16
Válasz
Amúgy az is jó volt még, hogy az angyalok se tudják, hogy most mi van. Hogy tényleg Istentől jönnek-e a parancsok, vagy mástól. (Lehet hogy Isten is le van fagyasztva a mélyhűtőben mint Lucifer, és ő is az évad végén kiszabadul, és harcolnak egyet. )
És az angyalokban is megjelennek az emberi vonások, mint a kétely... És Uriel, jobban tud hinni Luciferben, mint Istenben, mert őt látta a BigBrothert meg nem.
Aztán majd az lesz, hogy Lucifer nem is gonosz, és a démonok az ő utasitásai ellen tesznek, mert ő csak egy letaszitott angyal, mint Anna, akiről szintén nem lehet eldönteni, hogy most hova tartozik, és nem is Isten taszította le őket, mert már rég nem ő uralkodik, hanem mondjuk Michael arkangyal Elgondolkodtató! Nagyon jó!
__________________
You met me at a Very strange time in my life.
Okay, technically, I'm a serial killer.
twitter.com/_Lalee_
cat

Elküldve: 2009. Március 21. - 00:04
Válasz
Májti:
Mér nem használják fel az angyalok?!? Ááá, odafönn ezért nem úgy megy, hogy a cél szentesíti az eszközt - gonosz erővel nem lehet jót cselekedni. Ráadásul az angyaloknak nincsen szabad akaratuk és azt teszik amit parancsba kaptak

Persze, erre én is gondoltam és ja, nem angyalokat kellett volna írni. De azért tartom a kérdést, még ha kevéssé valószínű is a dolog

Májti:
Nem. Én is ezt figyeltem lesz-e vmi, de most még csak egy kis sárga villanás sem volt...

Az tényleg nem, viszont az egész pupillája feketére változott.
__________________
"Csak akkor születtek nagy dolgok,
Ha bátrak voltak, akik mertek
S ha százszor tudtak bátrak lenni,
Százszor bátrak és viharvertek."
"We're producing movies in eight days" - Kim Manners
djzsuzska

Elküldve: 2009. Március 20. - 23:58
Válasz
Válasz:
mikszer (2009. Március 20. - 23:37) -kor küldött üzenetére

22 részből áll a 4. évad
__________________
"Life offers you a thousand chances...all you have to do is take one."
A mosoly egy görbe vonal, ami egyenesbe hozhat mindent.
http://twitter.com/djzsuzska
mikszer

Felhasználó
Elküldve: 2009. Március 20. - 23:37
Válasz
Azt valaki megtudná mondani nekem, hogy ez az évad hány részből áll?
Májti

Elküldve: 2009. Március 20. - 23:01 | Szerkesztve: Májti
Válasz
cat:
ha Sam ennyivel erősebb még egy angyalnál is, miért nem használják fel?

Mér nem használják fel az angyalok?!? Ááá, odafönn ezért nem úgy megy, hogy a cél szentesíti az eszközt - gonosz erővel nem lehet jót cselekedni. Ráadásul az angyaloknak nincsen szabad akaratuk és azt teszik amit parancsba kaptak.
De az, hogy Ruby táplálja Samben a démont azért eléggé érdekes. Nekem egyre gyanúsabb ez a csaj. Növeli Sam erejét, hogy majd a végső kűzdelemben felül tudjon kerekedni az ördögön... Vagy mégsem és pont az ellenkezője a cél? Viszont azt Ruby is nagyon jól tudja, hogy a végső összecsapásnál se a démonok se az angyalok nem fogják kímélni, ergó tuti bérletes a pokolba. És nem hiszem, hogy Isten majd feloldozza, amiért a sötét erőt felhasználva próbált szembeszállni a gonosszal - Sam pedig hasonlóan igéretes karrirenek néz elébe... Aztán, ha mégis kiderülne, hogy a cél pontosan Sam démonná való átalakulása vagy annak felgyorsítása, akkor még azt is kinézem Ruby-ból, hogy eddig mindenben hazudott, és még akár lehet maga az Antikrisztus is.
Mindennek ellenére Dean pillanatnyi elgyengülése nagyon hűha volt. Pontosabban Cas arckifejezése annak hallatán, hogy talán rossz embert választott. Kicsit hiányoltam is egy amolyan Csodabogaras hát-nincs-benned-semmi-hit?-legyen-hited-pajtás-jellegű szentbeszédet, vagy legalább egy kis Morpheusos csepegtetem beléd a hitet, hátha a végén te is elhiszed magadról, hogy a kiválasztott vagy dolgot
...
Nade, inkább nem kattogok tovább, Kripke úgysem olvassa a fórumot, és ha olvasná, akkormeg pláne nem olyan folytatást csinálna, amit vki már elképzelt.

Válasz:
zsoty27 (2009. Március 20. - 22:59) -kor küldött üzenetére

Nem. Én is ezt figyeltem lesz-e vmi, de most még csak egy kis sárga villanás sem volt...
__________________
"My name is Death and the End is here."
zsoty27

Felhasználó
Elküldve: 2009. Március 20. - 22:59
Válasz
Amúgy amikor a kocsiban Sam vezet akkor nem változik el a szeme, ahogy a démonoknak szokott?
KAZ

Felhasználó
Elküldve: 2009. Március 20. - 22:34
Válasz
Végre. Úgy érzem, ez volt az a rész, amelyre az egész mostani évad alatt vártam. Minden apró részlet a helyére került, összeállt a kép, lezárult a történet egy része, és sikerült megint megújulnia a sorozatnak. Én sem tudok mást mondani: le a kalappal.
__________________
The cake is a lie! (Portal)
Mindenkinek megvan a gyengesége, Dean Winchesternek a pite, Istennek meg az emberek. (Májti)
Lalee

Elküldve: 2009. Március 20. - 21:56
Válasz
Hát ezt a részt ki lehetne tenni a vitrinbe... Nagyon brutális volt.

Lehet, hogy Sam nem is a vértől erősödik, az csak sima 'placebo', ami felébreszteti vele az erejét, de ha tényleg maga a vér kell neki, akkor az meg csak katalizátorként hat, nem az adja az igazi erőt. De a kocsiba nagyon durván nézett, meg hát ahogy elkapta Alastairt...
Jó volt az a 'Dean az első pecsét' fordulat, meg örültem Annanak is. Viszont Uriel nagyon meglepett. És hát az alakítások... Főleg Dean. Meg mekkora volt már a szárny-kivetülés a halálukkor... Ááá nem is lehet összegyűjteni az összes brilliáns dolgot a részből. Emelem kalapom.
__________________
You met me at a Very strange time in my life.
Okay, technically, I'm a serial killer.
twitter.com/_Lalee_
djzsuzska

Elküldve: 2009. Március 20. - 20:59
Válasz
Válasz:
cat (2009. Március 20. - 20:51) -kor küldött üzenetére

Bizony, ebben a részben valami fantasztikus volt a színészek alakítása. Minden rezdülés és érzelem átjött, nagy taps nekik!
__________________
"Life offers you a thousand chances...all you have to do is take one."
A mosoly egy görbe vonal, ami egyenesbe hozhat mindent.
http://twitter.com/djzsuzska
cat

Elküldve: 2009. Március 20. - 20:51 | Szerkesztve: cat
Válasz
zumi:
...nem nagyon találok most szavakat...

Na, akkor látom, kábé ugyanolyan hatással volt ránk Asszem, hogy én eléggé le vagyok nyűgözve. Ha az előző részre azt írtam, hogy nagyon-nagyon jó volt, akkor erre mit írjak? A kérdéseiddel kapcsolatban szerintem Sam ereje nem Ruby vérétől függ, az csak felerősíti őt. Én pedig azt nem értem, hogy ha Sam ennyivel erősebb még egy angyalnál is, miért nem használják fel? Még nem lépte át a határvonalat, még a jó oldalra is állhat és bizony nagyon hasznos lehet. Akkor miért akarják annyira, hogy abbahagyja? Vagy ez csak az angyalok elvakultsága lenne?

Ha ez nem dráma, akkor nem tudom, mi az. És le kell írnom most, hogy Jensen valami brilliáns. Nekem teljesen átjött. Nézzétek az átalakulásait!
A kínzásos jelenetnél, a kórházban. Mindent elhittem neki. Embert összetörni sztem ennél jobban nem is lehet. "Ez volt a végzeted" az nagyon kemény volt. Meg az is, hogy "nem az az ember vagyok, akinek apám szeretett volna". Misha is nagyon-nagyon jó volt, meg az Alastairt játszó színész, Uriel. Le a kalappal előttük!
Be kell látnom, valamiben tévedtem. Ha eljön Lucifer, az nem Sam, hanem Dean bukása lesz... csak azt nem tudom, azt hogy lehet túlélni. Márpedig itt az 5. évad, és vajon miről fog szólni?
__________________
"Csak akkor születtek nagy dolgok,
Ha bátrak voltak, akik mertek
S ha százszor tudtak bátrak lenni,
Százszor bátrak és viharvertek."
"We're producing movies in eight days" - Kim Manners
djzsuzska

Elküldve: 2009. Március 20. - 20:50 | Szerkesztve: djzsuzska
Válasz
4x16 megnézve!

Nagyon kemény rész volt, percekig meg sem tudtam szólalni. Sam-től kezdek kicsit félni, nagyon durva volt, ahogy kinyírta Alastair-t. De legalább megtudtuk, hogy mivel tuningolja fel magát. De már majd' meghalok a kíváncsiságtól, hogy kiderüljön, hogy Rubynak mi haszna származik ebből az egészből.
Az meg, hogy az angyalok között is ekkora ellentét van, abszolút meglepett. Uriel nekem már a Halloween-es részben is gyanús volt (simán kiírtotta volna a város lakóit, vagyis Isten teremtményeit), de hogy Lucifer eljövetelét siettesse és ezért angyalokat gyilkoljon...hát, ezt azért nem hittem volna róla.
A legjobban Dean-t sajnáltam. Az első három évadban egy életvidám srác volt, most meg egy roncs lett belőle. Az is durva, hogy ő törte fel az első pecsétet és neki kell megállítania majd Lucifert. Kíváncsi vagyok, mi lesz ebből. Viszont így kiderült, hogy a démonoknak miért kedvezett Dean halála. Amikor Sam a 4x9-ben megidézte a Crossroad demon-t, a pasi azt mondta neki, hogy minden nekik kedvez és Sam nem cserélhet helyet Dean-nel.


Bocsi, ez egy kicsit hosszú lett.
__________________
"Life offers you a thousand chances...all you have to do is take one."
A mosoly egy görbe vonal, ami egyenesbe hozhat mindent.
http://twitter.com/djzsuzska
zumi

Felhasználó
Elküldve: 2009. Március 20. - 20:00 | Szerkesztve: zumi
Válasz
Válasz:
ghiottone (2009. Március 20. - 19:45) -kor küldött üzenetére

Off: Eddig nem volt vele soha gondom, mindig lejött max sebességgel kb 20 perc alatt, csak ma nem tetszett neki valami.... De mindegy, tényleg megérte várni rá
__________________
Never let the fear of striking out keep you from playing the game.
http://twitter.com/zumiadri
 Oldal:  ««  1  2  ...  118  119  120  121  122  ...  197  198  »» 
<--Oldal generálása: 0.766-->