Online: 0 Tag és 5 Vendég | Hozzászólások száma: 36205 | Legújabb tag: Andy Billups
Legtöbb online felhasználó: 651 [2021. Április 19. - 12:12]
Vendég - 651 / Tag - 0

<font color=blue>Aktuális Sorozatok</font> forum.hosszupuskasub.com / Aktuális Sorozatok /

  --= Supernatural - Odaát (sub by falatka2003 & Deino) =--
Következő rész: január 31.

 Oldal:  ««  1  2  ...  173  174  175  176  177  ...  197  198  »» 
Üzeneted:
Félkövér  Dőlt  URL Link  Kép hivatkozás  video beillesztése  Color Picker  Spoiler írása (spoiler fogalmát keressd a szabályzatban) 

  
:) ;) :-p :-( akkor használd ha spoiler-t írsz felirat megköszönése még több smiley...  Ne legyen smiley az üzenetben

» Felhasználói név:  » Jelszó: 
Csak regisztrált felhasználók szólhatnak hozzá a témához. Lépj be. Ha még nincs felhasználóneved, regisztrálj.
 


Amithyel

Felhasználó
Elküldve: 2008. Október 8. - 08:39 | Szerkesztve: Amithyel
Válasz
Igen. Legalábbis a démoni seregek felsővezetését illető leírások szerint. Amolyan démoni lotyó. A lotyók lotyója. A zsidó hagyományok szerint Ádám első felesége volt. De nem volt hajlandó elfogadni egységét és egyenrangúságát Ádámmal ezért Isten száműzte. Démonizálódott.
Úgy ismerik mint az anyák és csecsemők mészárosát. Lilith az álmokon keresztül támad az emberekre a leírás szerint, kiszívja belőlük az élet energiát. Sok démon született ezekből a támadásokból. Ők a lilinek. Így jött létre a succubus legenda. A suméroknál istennőként tisztelték.

Eléggé híres Komoróczy Géza héber démonológiáról és mítoszokról írt könyve.

A gond az ezzel az egésszel, hogy mítoszok, mondák és a biblia illetve a tóra alapján tudunk ezekről a dolgokról. Magyarán emberkéz írta információk. Ezeket pedig mindíg nagyban befolyásolta az akkori ember hit és hiedelem világa, a társadalmi, vallási elvárások, szokások.
Sokan ellenkeznek ezzel mert azt mondják, hogy a bibliát Isten diktálta. De ahogy mi beszélünk egy gyerekhez, ahogy mi próbálunk megmagyarázni neki olyan dolgokat amik gyakran a korának, értelmi felfogásának még felette állnak.. Nos el tudom képzelni Isten mennyire leegyszerűsítve, lebutítva adta át a tudását. Sajnálom is érte :D Nagyon észnél kellett lennie, hogy ne zsúfolja tele az ember csekéjke teljesítményű agyát olyasmivel amivel Isten örökkévaló léte alatt történt.
Mintha a magzatba próbálnánk több millió-milliárd ember tudását belezsúfolni.
caca

Elküldve: 2008. Október 8. - 03:32
Válasz
__________________
A nő barátait elfelejti, szerelmeit soha. A férfi szerelmeit elfelejti, barátait soha.
SammyWinchester

Felhasználó
Elküldve: 2008. Október 7. - 23:46 | Szerkesztve: SammyWinchester
Válasz
Aztamindenit, Te aztán nagyon képben vagy ebben a vallási témában
szerk.: bemutató alapján durva lesz a következő rész
__________________
Mivan?Mivan?Mivan?
Amithyel

Felhasználó
Elküldve: 2008. Október 7. - 21:36 | Szerkesztve: Amithyel
Válasz
SammyWinchester:
OFF : Constantine, a démonvadász , szerintem amire te gondolsz, Lucifer el akarta vinni a csajt, de Constantine felajánlotta saját magát, viszont Ő meg az önfeláldozás miatt a mennybe jutott volna, csak Lucifer ott tartotta a földön



Jaja :D Mondta is neki Constantine, hogy eba...a :D

Nush abban nem hiszem mert Harry édesanyja meghalt, és nem nagyon üzletelt Voldemorttal.
Mindenesetre csekéjke ismereteim szerint Istennek hatalmas serege van. Ugyanakkor a gonosznak is. A gonosznak ugyanúgy az ember a "beszervezési forrása" mint Istennek. A gáz az, hogy Isten adta a lelket és mégis átengedi a gonosznak ha a lélek úgy dönt.
Ezért kell Dean. Mert ő az az esszencia ami a két oldal küzdemében a legfontosabb. Nevezzük kulcsnak, nyereménynek, akárminek. Mert ő képviseli az embert, isten teremtményét.
Máté evangéliuma azt mondja, hogy Jézus 12 angyali légiót kérhet Istentől.
Dániel látomása szerint ezerszer ezer szolgálja az urat és tízezerszer tízezren állnak körülötte.
A zsidó kabbala szerint számuk 49 milla.
Szal nincsenek kevesen
És Szent Ágoston szerint nagyon szaporák. Már úgy értve, hogy sokasodnak.

Nikkie Megtehetnék, hogy eltakarítják Samet az útból de nem fogják a "főnökük" "gyermekét" pusztítani. Magyarán Isten teremtményei az angyalok számára szentek mindaddig amíg teljesen nyilvánvalóan nem választ valamelyik oldal mellett és mindaddig szemernyie esély is a lelke üdvére.

Amondó vagyok, hogy az író, rendező valamennyire ...vagy nagyon is...ismeri a témát, elmélyült benne és aszerint íródnak egyes részek. Vannak bizonyos alapelvek amiket nem fognak felrúgni. Olyan alapelvek ezek amiket nem azért tudunk mert valaki leírta nekünk. Szinte zsigerből érzi ezt aki...nem magyarázom tovább...szal aki érzi.
Nussh

Felhasználó
Elküldve: 2008. Október 7. - 21:02
Válasz
Amithyel:
Nem is tudom melyik filmben volt, hogy a gonosz el akarta vinni a szereplőt akivel szerződött, és a hozzátartozója felajánlotta magát helyette. A gonosz ott bukott meg, hogy a legnagyobb jó a legnagyobb szeretet amikor az életünket adjuk valakiért.

hát a Harry Potterben volt ilyesmiről szó :D:D:D
SammyWinchester

Felhasználó
Elküldve: 2008. Október 7. - 19:50 | Szerkesztve: SammyWinchester
Válasz
Amithyel:
Nem is tudom melyik filmben volt, hogy a gonosz el akarta vinni a szereplőt akivel szerződött, és a hozzátartozója felajánlotta magát helyette.

OFF : Constantine, a démonvadász , szerintem amire te gondolsz, Lucifer el akarta vinni a csajt, de Constantine felajánlotta saját magát, viszont Ő meg az önfeláldozás miatt a mennybe jutott volna, csak Lucifer ott tartotta a földön
__________________
Mivan?Mivan?Mivan?
Hume

Felhasználó
Elküldve: 2008. Október 7. - 16:40
Válasz
Azt szeretném kérdezni, hogy a 3.évad 5.epizódjától kezdve, a 10es részekig, körülbelül, nem találtam magyar feliratot a 720p-s verziókhoz. Passzol hozzá a sima HDTV-s verzió felirata, vagy pedig tényleg nem létezik ezekhez felirat?

A segítséget előre is köszönöm.

------------------------------------------
Próbáld meg, hogy passzol-e a hdtv-s verzó, mert kicsit gyanús, hogy csak ennek az 5 résznek nincs 720p-hez időzített változata.
Szerk.: Májti.
Májti

Elküldve: 2008. Október 7. - 16:32
Válasz
Válasz:
Seth (2008. Október 7. - 09:03) -kor küldött üzenetére

Érdekes kérdések, és tényleg nagy a felhajtás a két fivér körül... A legegyszerűbb magyarázat, hogy az angyalok, harcosok révén, ahogy Ruby is mondta előbb ütnek aztán kérdeznek, így nem lacafacáznának Sammyvel, hanem csak simán pokolra küldenék, amiért démoni képességét használja, még akkor is, ha látszólag a jó érdekében cselekszik. Viszont úgy vélem az endgéjmben szükségük van éppen erre a démoni erőre, így mindenképpen Dean kell ahhoz, hogy képesek legyenek uralni Sam sötét oldalát is.(Láttuk, hogy elborult, mikor először halottnak hitte bátyját - 3x11. Aztán mikor Dean valójába a pokolban volt, akkor pedig öldökölni kezdte a démonokat, figyelmen kívül hagyva, hogy azok az emberek is meghalnak, akinek a testéből kiűzi őket, pedig pontosan tudja, hogyan lehet ezt igével megoldani, mégis démoni erejét próbálgatja - még nem tudjuk ponotsan, hány embert ölt így meg.) És ha emlékeztek, még Lilith is megrémült Samtől, pedig ő már magasabb rangú démon. Lucifer ellen mindenképpen egy ilyen jellegű fegyver kell - Isten seregének létszáma korlátozott; kordában tartani viszont csakis Dean képes.

Nagy poén lenne, ha nem lenne ennyire ésszerű és logikus - Kripkétől bármi kitelik alapon még Castiel és vagy akár Dean is lehet Lucifer...
__________________
"My name is Death and the End is here."
Nikkie

Felhasználó
Elküldve: 2008. Október 7. - 16:28
Válasz
Nekem kezd gyanús lenni ez a Castiel. Szerintem még fogunk benne csalódni, de azt nem hiszem hogy kellemesen Az engem is foglalkoztatna, hogy minek hozták vissza Deant, ha egyszer ők is le tudják állítani Samet? VAGY nem tudják leállítani Samet, csak hazudott Én simán kinézem... Kíváncsi leszek Sam milyen erőre fog még szert tenni! Testvérharcot meg nem nagyon akarok...
Jacob

Felhasználó
Elküldve: 2008. Október 7. - 16:18
Válasz
Nussh:
Ellen is, vele mi van?


Őt visszahívták a harmadik évadba, de a színésznő kevesellte a lóvét s nem sikerült megegyezniük...
__________________
Engem nem lehet elképzelni, engem ki kell próbálni! :D
Amithyel

Felhasználó
Elküldve: 2008. Október 7. - 15:55
Válasz
Érdekes összefüggést látok abban, hogy Samet démoni, Deant pedig mennyei erő segíti. Deannek szerintem a múltja miatt adtak lehetőséget. Hiszen az önfeláldozás a legnagyobb jó. Nem is tudom melyik filmben volt, hogy a gonosz el akarta vinni a szereplőt akivel szerződött, és a hozzátartozója felajánlotta magát helyette. A gonosz ott bukott meg, hogy a legnagyobb jó a legnagyobb szeretet amikor az életünket adjuk valakiért. Így a menny vitte a lelket. A felajánlás miatt pedig mentesült az eredeti szerződő.
Valamilyen formában szerintem Sam és Dean szembe fog kerülni egymással. A különbőző erők felhasználása lesz a vita forrása. De véleményem szerint ha Sam még mindíg a jó irányában tevékenykedik akkor a "Cél szentesíti az eszközt" fog érvényesülni és nyomni a latba.
Csopi

Felhasználó
Elküldve: 2008. Október 7. - 15:22
Válasz
Abba biztos vagyok hogy, csavar lesz benne de azt nem hiszem hogy a két testvér sokáig tudna egymás ellen vagy egyáltalán harcolni egymás ellen. Dean inkább feláldozza magát mint hogy megkéne ölnie a testvérét abár ha egy világ sorsa múlna rajta talán de nem hiszem.
Nussh

Felhasználó
Elküldve: 2008. Október 7. - 15:16
Válasz
én felvállalom, h a nyálcsorda tagja vagyok :D de semmi bajom nem volt a női szereplőkkel, Jo pl eszméletlenül hiányzik. Ellen is, vele mi van? remélem ez is olyan kérdés, amire a kövi részben választ kapok :D:D

Castiel "jóságában" én személy szerint kételkedek. de még meglátjuk tetszene egy nagy csavar a végén, ha mondjuk kiderülne, h maga Castiel egyenlő Luciferrel
Raveena

Felhasználó
Elküldve: 2008. Október 7. - 15:05
Válasz
Jaj a nyálcsorda! Az ilyenek miatt hajlamosak azt mondani, hogy minden nő csak a két pasi miatt nézi a sorit. Ez ugyanolyan, mint a Forma-1-be. Mindig el kell mondanom, hogy nem a pasik miatt szeretem a Forma-1et, hanem mert autósport. Egyik ismerősöm féltékeny volt Cassidyre, mert a csaj egy nappal fiatalabb nála. Könyörgöm, kit érdekel? Nem bírom, amikor már szinte szerelmesek a karakterekbe az emberek. Én a sorit az alap sztori miatt nézem, mert misztikus.
Castiel szerintem a jó oldalon áll, de ő tényleg egy katona. Merev, kötelességtudó, mosolyogni meg majd akkor látjuk, amikor a negyedik évad bakis videóját
Lehet Deannek valami más feladatot is szánnak, csak egyelőre a tesóját állítsa meg. Ha képes rá, akkor beszélhetnek a nagyobb feladatról.
Ruby Sam jobb keze lesz, Castiel meg Deané. Így képzelem el, hogy ha sor kerül mondjuk egy egymás elleni harcra.
__________________
https://twitter.com/Ansa_Protective
Torres

Felhasználó
Elküldve: 2008. Október 7. - 13:42
Válasz
Én Bela-t és Jo-t is bírtam, sajnáltam, hogy "eltávolították" őket... Az új Ruby-t még nem szoktam meg de adok még egy kis időt neki...
Seth

Felhasználó
Elküldve: 2008. Október 7. - 09:03
Válasz
Azért érdekes, hogy Deant csak azért mentik meg a mennyei szférában élők, mert meg akarják állítani Samyt(akit Castiel elmondása szerint maguk is meg tudnának állítani).
Szóval nem értem a felhajtást, hogy miért mentenek meg valakit a kárhozattól, egy olyan cél érdekében, amelyet maguk is végre tudnának hajtani.
HA csapongana a fantáziám ,akkor azon is gondolkodnék ,hogy Castiel valóban a jó oldalon áll-e, nem bukott angyal-e ő aki már kezd tartani Sam képességétől, mert úgy végez a démonokkal mint Bobby a whiskey-vel.
Ruby szerepe központi lesz, mert ő koordinálja Sam fejlődését, kérdés, hogy jó avagy rossz irányban(és ennek tudatában van-e).
HIába Dean az érettebb, őt is könnyű megvezetni, ergo számomra még nem kialakultak a frontvonalak.
Jacob

Felhasználó
Elküldve: 2008. Október 7. - 06:00
Válasz
SammyWinchester:
Amúgy egy valami hiányzik eddig a sorozatból : egy meghatározó bombanő karakter


Nekem Bela flegmáskodása is nagyon tetszett. :D

Májti:
A nyálcsordával beszéld meg...


Fúj, le vannak *****. Mellesleg döntő többség pont a nyálcsorda volt, akik leszavazták Bela-t meg még egyéb női karaktert. Jo-nál azzal indokolták, hogy nem elég szép Dean-hez.... az ilyen meg menjen el kapálni...Ez a személyes véleményem és akkor ez nagyon fel is háborított. Ez egy sorozat könyörgöm... Legalább az előző Ruby is anyagi dolgok miatt menesztették, nem pedig leszavazták odaát...
__________________
Engem nem lehet elképzelni, engem ki kell próbálni! :D
Májti

Elküldve: 2008. Október 7. - 01:04
Válasz
SammyWinchester:
Amúgy egy valami hiányzik eddig a sorozatból : egy meghatározó bombanő karakter

A nyálcsordával beszéld meg...
__________________
"My name is Death and the End is here."
SammyWinchester

Felhasználó
Elküldve: 2008. Október 6. - 21:04 | Szerkesztve: SammyWinchester
Válasz
Reaveena:
de a harmadik évados nem kellett volna.

Én is borzalmasnak találam, az évad amúgy is rövidebb volt, nem tudom minek kellett bele "ez"... Amúgy egy valami hiányzik eddig a sorozatból : egy meghatározó bombanő karakter
__________________
Mivan?Mivan?Mivan?
Raveena

Felhasználó
Elküldve: 2008. Október 6. - 20:17
Válasz
Nekem ez a rész nem hozott semmi újat. Már a második évad végén sejtettem, hogy Marynek mi is lehet a múltja. Ez a rész csak megerősített benne. Castiel mondata a végén tényleg nagyszerű volt. A "jóságos" angyal folyton halálra rémiszti Deant, de jól csinálja. Tökösebb legény érkezett Odaátra Kíváncsian várom, hogy folytatják. Sammy megerőltette magát ebbe a részbe
A Gohstfacers borzalmas rész volt. Végig se néztem. A Hell House-ba jó volt az a két srác, de a harmadik évados nem kellett volna.
__________________
https://twitter.com/Ansa_Protective
 Oldal:  ««  1  2  ...  173  174  175  176  177  ...  197  198  »» 
<--Oldal generálása: 0.548-->